CB61F6-3A-TR2
CB61F6-3A-TR2 Eaton - Electronics Division
eaton-cb61f-surface-mount-brick-fuses-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE BRD MNT 6.3A 125VAC/VDC SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 2-SMD, Square End Block
Size / Dimension: 0.240" L x 0.101" W x 0.101" H (6.10mm x 2.57mm x 2.57mm)
Approval Agency: CQC, cULus
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 100A AC, 300A DC
Current Rating (Amps): 6.3 A
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 125 V
Melting I²t: 13.7
auf Bestellung 8855 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 19
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CB61F6-3A-TR2 Eaton - Electronics Division
Description: FUSE BRD MNT 6.3A 125VAC/VDC SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2-SMD, Square End Block, Size / Dimension: 0.240" L x 0.101" W x 0.101" H (6.10mm x 2.57mm x 2.57mm), Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded), Mounting Type: Surface Mount, Response Time: Fast Blow, Approval Agency: CQC, cULus, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 100A AC, 300A DC, Current Rating (Amps): 6.3 A, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 125 V, Melting I²t: 13.7.
Weitere Produktangebote CB61F6-3A-TR2
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CB61F6-3A-TR2 Hersteller : EATON / PARTNER STOCK bs-cb61f6-3a-tr2.pdf Description: EATON / PARTNER STOCK - CB61F6-3A-TR2 - SURFACE MOUNT FUSES 125VAC 6.3A FA
tariffCode: 85361010
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 14519 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
CB61F6-3A-TR2 CB61F6-3A-TR2 Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-cb61f-surface-mount-brick-fuses-data-sheet.pdf Description: FUSE BRD MNT 6.3A 125VAC/VDC SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Approval Agency: CQC, cULus
Current Rating (Amps): 6.3 A
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 125 V
Melting I²t: 13.7
Produkt ist nicht verfügbar
CB61F6-3A-TR2 CB61F6-3A-TR2 Hersteller : Eaton Electronics eaton_cb61f_surface_mount_brick_fuses_data_sheet-1608668.pdf Surface Mount Fuses 125Vac 6.3A FA SMD Brick