CB61F7A-TR1
CB61F7A-TR1 Eaton - Electronics Division
eaton-cb61f-surface-mount-brick-fuses-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE BRD MNT 7A 125VAC/VDC 2SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2-SMD, Square End Block
Size / Dimension: 0.240" L x 0.101" W x 0.101" H (6.10mm x 2.57mm x 2.57mm)
Approval Agency: CQC, cULus
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 100A AC, 300A DC
Current Rating (Amps): 7 A
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 125 V
Melting I²t: 15.6
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CB61F7A-TR1 Eaton - Electronics Division
Description: FUSE BRD MNT 7A 125VAC/VDC 2SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2-SMD, Square End Block, Size / Dimension: 0.240" L x 0.101" W x 0.101" H (6.10mm x 2.57mm x 2.57mm), Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded), Mounting Type: Surface Mount, Response Time: Fast Blow, Approval Agency: CQC, cULus, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 100A AC, 300A DC, Current Rating (Amps): 7 A, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 125 V, Melting I²t: 15.6.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CB61F7A-TR1 CB61F7A-TR1 Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_cb61f_surface_mount_brick_fuses_data_sheet-1608668.pdf Surface Mount Fuses 125Vac 7A FA SMD Brick
auf Bestellung 990 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
CB61F7A-TR1 CB61F7A-TR1 Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-cb61f-surface-mount-brick-fuses-data-sheet.pdf Description: FUSE BRD MNT 7A 125VAC/VDC 2SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Approval Agency: CQC, cULus
Current Rating (Amps): 7 A
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 125 V