Produkte > CUI DEVICES > CBM-4020C-130-216-20
CBM-4020C-130-216-20
CBM-4020C-130-216-20 CUI Devices
cbm-40c.pdf
Hersteller: CUI Devices
Description: DC BLOWER, 40 MM SQUARE, 20 MM,
Packaging: Box
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square/Rounded - 40.5mm L x 40.5mm H
Bearing Type: omniCOOL™ Magnetic Sleeve
RPM: 3000 RPM
Air Flow: 1.3 CFM (0.036m³/min)
Width: 20.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Fan Type: Blower
Noise: 21.6dB(A)
Static Pressure: 0.050 in H2O (12.4 Pa)
Power (Watts): 0.24 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details CBM-4020C-130-216-20 CUI Devices
Description: DC BLOWER, 40 MM SQUARE, 20 MM,, Packaging: Box, Voltage - Rated: 12VDC, Size / Dimension: Square/Rounded - 40.5mm L x 40.5mm H, Bearing Type: omniCOOL™ Magnetic Sleeve, RPM: 3000 RPM, Air Flow: 1.3 CFM (0.036m³/min), Width: 20.00mm, Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 3 Wire Leads, Approval Agency: CE, cURus, TUV, Fan Type: Blower, Noise: 21.6dB(A), Static Pressure: 0.050 in H2O (12.4 Pa), Power (Watts): 0.24 W.