CBRDFSH1-40 TR13
CBRDFSH1-40 TR13 Central Semiconductor Corp
CBRDFSH1-40_60_100.PDF
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: 1A,40V SURFACE MOUNT RECTIFIER-B
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 4-LDFN
Mounting Type: Surface Mount
Diode Type: Single Phase
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TJ)
Technology: Schottky
Supplier Device Package: 4-BR DFN
Part Status: Active
Voltage - Peak Reverse (Max): 40 V
Current - Average Rectified (Io): 1 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 500 mV @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 200 µA @ 40 V
auf Bestellung 4332 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 17
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CBRDFSH1-40 TR13 Central Semiconductor Corp
Description: 1A,40V SURFACE MOUNT RECTIFIER-B, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 4-LDFN, Mounting Type: Surface Mount, Diode Type: Single Phase, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TJ), Technology: Schottky, Supplier Device Package: 4-BR DFN, Part Status: Active, Voltage - Peak Reverse (Max): 40 V, Current - Average Rectified (Io): 1 A, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 500 mV @ 1 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 200 µA @ 40 V.
Weitere Produktangebote CBRDFSH1-40 TR13
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CBRDFSH1-40 TR13 CBRDFSH1-40 TR13 Hersteller : Central Semiconductor Corp CBRDFSH1-40_60_100.PDF Description: 1A,40V SURFACE MOUNT RECTIFIER-B
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 4-LDFN
Mounting Type: Surface Mount
Diode Type: Single Phase
Technology: Schottky
Part Status: Active