Produkte > CENTRAL SEMICONDUCTOR CORP > CBRHDSH1-100 TR13 PBFREE
CBRHDSH1-100 TR13 PBFREE
CBRHDSH1-100 TR13 PBFREE Central Semiconductor Corp
CBRHDSH1-90_100.PDF
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: BRIDGE RECT 1P 100V 1A 4HD DIP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 4-SMD, Gull Wing
Mounting Type: Surface Mount
Diode Type: Single Phase
Operating Temperature: -50°C ~ 125°C (TJ)
Technology: Schottky
Supplier Device Package: 4-HD DIP
Part Status: Active
Voltage - Peak Reverse (Max): 100 V
Current - Average Rectified (Io): 1 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 750 mV @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 100 V
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CBRHDSH1-100 TR13 PBFREE Central Semiconductor Corp
Description: BRIDGE RECT 1P 100V 1A 4HD DIP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 4-SMD, Gull Wing, Mounting Type: Surface Mount, Diode Type: Single Phase, Operating Temperature: -50°C ~ 125°C (TJ), Technology: Schottky, Supplier Device Package: 4-HD DIP, Part Status: Active, Voltage - Peak Reverse (Max): 100 V, Current - Average Rectified (Io): 1 A, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 750 mV @ 1 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 100 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CBRHDSH1-100 TR13 PBFREE CBRHDSH1-100 TR13 PBFREE Hersteller : Central Semiconductor CBRHDSH1-90_100.PDF Bridge Rectifiers High Density 1 A Dual In Line
auf Bestellung 24370 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
CBRHDSH1-100 TR13 PBFREE CBRHDSH1-100 TR13 PBFREE Hersteller : Central Semiconductor Corp CBRHDSH1-90_100.PDF Description: BRIDGE RECT 1P 100V 1A 4HD DIP
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Diode Type: Single Phase
Technology: Schottky
Part Status: Active
CBRHDSH1-100 TR13 PBFREE CBRHDSH1-100 TR13 PBFREE Hersteller : Central Semiconductor cbrhdsh1-90_100.pdf Rectifier Bridge Diode Single 100V 1A 4-Pin HD DIP SMD T/R
Produkt ist nicht verfügbar