Produkte > CENTRAL SEMICONDUCTOR CORP > CBRHDSH1-40L TR13 PBFREE
CBRHDSH1-40L TR13 PBFREE
CBRHDSH1-40L TR13 PBFREE Central Semiconductor Corp
CBRHDSH_1-40L.PDF
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: BRIDGE RECT 1P 40V 1.2A 4-HD DIP
Diode Type: Single Phase
Operating Temperature: -50°C ~ 125°C (TJ)
Part Status: Active
Voltage - Peak Reverse (Max): 40 V
Current - Average Rectified (Io): 1.2 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 440 mV @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 40 V
auf Bestellung 3000 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details CBRHDSH1-40L TR13 PBFREE Central Semiconductor Corp
Description: BRIDGE RECT 1P 40V 1.2A 4-HD DIP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 4-SMD, Gull Wing, Mounting Type: Surface Mount, Diode Type: Single Phase, Operating Temperature: -50°C ~ 125°C (TJ), Technology: Schottky, Supplier Device Package: 4-HD DIP, Part Status: Active, Voltage - Peak Reverse (Max): 40 V, Current - Average Rectified (Io): 1.2 A, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 440 mV @ 1 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 40 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CBRHDSH1-40L TR13 PBFREE CBRHDSH1-40L TR13 PBFREE Hersteller : Central Semiconductor CBRHDSH_1-40L.PDF Bridge Rectifiers High Density 1 A Dual In-Line Low VF
auf Bestellung 5632 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
CBRHDSH1-40L TR13 PBFREE CBRHDSH1-40L TR13 PBFREE Hersteller : Central Semiconductor Corp CBRHDSH_1-40L.PDF Description: BRIDGE RECT 1P 40V 1.2A 4-HD DIP
Diode Type: Single Phase
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 8
CBRHDSH1-40L TR13 PBFREE CBRHDSH1-40L TR13 PBFREE Hersteller : Central Semiconductor cbrhdsh1-40l.pdf Rectifier Bridge Diode Single 40V 1.2A 4-Pin HD DIP SMD T/R