Produkte > CENTRAL SEMICONDUCTOR CORP > CBRHDSH2-100 TR13 PBFREE
CBRHDSH2-100 TR13 PBFREE
CBRHDSH2-100 TR13 PBFREE Central Semiconductor Corp
CBRHDSH2-100.PDF
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: BRIDGE RECT 1P 100V 2A 4-HD DIP
Diode Type: Single Phase
Operating Temperature: -50°C ~ 125°C (TJ)
Part Status: Active
Voltage - Peak Reverse (Max): 100 V
Current - Average Rectified (Io): 2 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 840 mV @ 2 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 4 µA @ 100 V
auf Bestellung 15000 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details CBRHDSH2-100 TR13 PBFREE Central Semiconductor Corp
Description: BRIDGE RECT 1P 100V 2A 4-HD DIP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 4-SMD, Gull Wing, Mounting Type: Surface Mount, Diode Type: Single Phase, Operating Temperature: -50°C ~ 125°C (TJ), Technology: Schottky, Supplier Device Package: 4-HD DIP, Part Status: Active, Voltage - Peak Reverse (Max): 100 V, Current - Average Rectified (Io): 2 A, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 840 mV @ 2 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 4 µA @ 100 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CBRHDSH2-100 TR13 PBFREE CBRHDSH2-100 TR13 PBFREE Hersteller : Central Semiconductor Corp CBRHDSH2-100.PDF Description: BRIDGE RECT 1P 100V 2A 4-HD DIP
Diode Type: Single Phase
Part Status: Active
auf Bestellung 16294 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
CBRHDSH2-100 TR13 PBFREE CBRHDSH2-100 TR13 PBFREE Hersteller : Central Semiconductor CBRHDSH2-100.PDF Bridge Rectifiers 2A 100V Schottky Bridge Rectifier
Mindestbestellmenge: 2
CBRHDSH2-100 TR13 PBFREE CBRHDSH2-100 TR13 PBFREE Hersteller : Central Semiconductor cbrhdsh2-100.pdf Diode Rectifier Bridge Single 100V 2A 4-Pin HD DIP SMD T/R