Produkte > CENTRAL SEMICONDUCTOR CORP > CBRHDSH2-40 TR13 PBFREE
CBRHDSH2-40 TR13 PBFREE
CBRHDSH2-40 TR13 PBFREE Central Semiconductor Corp
CBRHDSH2-40.PDF
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: BRIDGE RECT 1P 40V 2A 4-HD DIP
Diode Type: Single Phase
Operating Temperature: -50°C ~ 125°C (TJ)
Part Status: Active
Voltage - Peak Reverse (Max): 40 V
Current - Average Rectified (Io): 2 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 500 mV @ 2 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 40 V
auf Bestellung 9000 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details CBRHDSH2-40 TR13 PBFREE Central Semiconductor Corp
Description: BRIDGE RECT 1P 40V 2A 4-HD DIP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 4-SMD, Gull Wing, Mounting Type: Surface Mount, Diode Type: Single Phase, Operating Temperature: -50°C ~ 125°C (TJ), Technology: Schottky, Supplier Device Package: 4-HD DIP, Part Status: Active, Voltage - Peak Reverse (Max): 40 V, Current - Average Rectified (Io): 2 A, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 500 mV @ 2 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 40 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CBRHDSH2-40 TR13 PBFREE CBRHDSH2-40 TR13 PBFREE Hersteller : Central Semiconductor CBRHDSH2-40.PDF Bridge Rectifiers 2 Amp 40V Dual In Line
auf Bestellung 14340 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
CBRHDSH2-40 TR13 PBFREE CBRHDSH2-40 TR13 PBFREE Hersteller : Central Semiconductor Corp CBRHDSH2-40.PDF Description: BRIDGE RECT 1P 40V 2A 4-HD DIP
Diode Type: Single Phase
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 11
CBRHDSH2-40 TR13 PBFREE CBRHDSH2-40 TR13 PBFREE Hersteller : Central Semiconductor cbrhdsh2-40.pdf Rectifier Bridge Diode Single 40V 2A 4-Pin HD DIP SMD T/R