Produkte > CENTRAL SEMICONDUCTOR > CBRLDSH2-60 TR13 PBFREE
CBRLDSH2-60 TR13 PBFREE
CBRLDSH2-60 TR13 PBFREE Central Semiconductor
CBRLDSH2-60.PDF
Hersteller: Central Semiconductor
Bridge Rectifiers SMD Bridge Rect Schottky
auf Bestellung 2040 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CBRLDSH2-60 TR13 PBFREE Central Semiconductor
Description: BRIDGE RECT 1P 60V 2A 4-LPDIP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 4-SMD, Gull Wing, Mounting Type: Surface Mount, Diode Type: Single Phase, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TJ), Technology: Schottky, Supplier Device Package: 4-LPDIP, Part Status: Active, Voltage - Peak Reverse (Max): 60 V, Current - Average Rectified (Io): 2 A, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 700 mV @ 2 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 60 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CBRLDSH2-60 TR13 PBFREE CBRLDSH2-60 TR13 PBFREE Hersteller : Central Semiconductor Corp CBRLDSH2-60.PDF Description: BRIDGE RECT 1P 60V 2A 4-LPDIP
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 4-SMD, Gull Wing
Mounting Type: Surface Mount
Diode Type: Single Phase
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TJ)
Technology: Schottky
Supplier Device Package: 4-LPDIP
Part Status: Active
Voltage - Peak Reverse (Max): 60 V
Current - Average Rectified (Io): 2 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 700 mV @ 2 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 60 V
auf Bestellung 2605 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
CBRLDSH2-60 TR13 PBFREE Hersteller : Central Semiconductor CBRLDSH2-60.PDF CBRLDSH2-60 TR13 PBFREE
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Diode Type: Single Phase
Technology: Schottky
Part Status: Active