CBRSDSH2-60 TR13
CBRSDSH2-60 TR13 Central Semiconductor Corp
CBRSDSH2-60.PDF
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: BRIDGE RECT 1PHASE 60V 2A 4SMDIP
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 4-SMD, Gull Wing
Mounting Type: Surface Mount
Diode Type: Single Phase
Operating Temperature: -50°C ~ 125°C (TJ)
Technology: Schottky
Supplier Device Package: 4-SMDIP
Part Status: Obsolete
Voltage - Peak Reverse (Max): 60 V
Current - Average Rectified (Io): 2 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 600 mV @ 2 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 70 µA @ 60 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details CBRSDSH2-60 TR13 Central Semiconductor Corp
Description: BRIDGE RECT 1PHASE 60V 2A 4SMDIP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 4-SMD, Gull Wing, Mounting Type: Surface Mount, Diode Type: Single Phase, Operating Temperature: -50°C ~ 125°C (TJ), Technology: Schottky, Supplier Device Package: 4-SMDIP, Part Status: Obsolete, Voltage - Peak Reverse (Max): 60 V, Current - Average Rectified (Io): 2 A, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 600 mV @ 2 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 70 µA @ 60 V.
Weitere Produktangebote CBRSDSH2-60 TR13
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CBRSDSH2-60 TR13 CBRSDSH2-60 TR13 Hersteller : Central Semiconductor Corp CBRSDSH2-60.PDF Description: BRIDGE RECT 1PHASE 60V 2A 4SMDIP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Diode Type: Single Phase
Technology: Schottky
Part Status: Obsolete