CC06FA1.25A-TR
CC06FA1.25A-TR Eaton - Electronics Division
eaton-cc06fa-automotive-fast-acting-chip-surface-mount-fuse-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE BOARD MNT 1.25A 63VDC 0603
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.032" W x 0.019" H (1.60mm x 0.81mm x 0.48mm)
Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50A
Current Rating (Amps): 1.25 A
Voltage Rating - DC: 63 V
Melting I²t: 0.008
auf Bestellung 5259 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 34
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CC06FA1.25A-TR Eaton - Electronics Division
Description: FUSE BOARD MNT 1.25A 63VDC 0603, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Size / Dimension: 0.063" L x 0.032" W x 0.019" H (1.60mm x 0.81mm x 0.48mm), Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Response Time: Fast Blow, Approval Agency: UR, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50A, Current Rating (Amps): 1.25 A, Voltage Rating - DC: 63 V, Melting I²t: 0.008.
Weitere Produktangebote CC06FA1.25A-TR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CC06FA1.25A-TR CC06FA1.25A-TR Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-cc06fa-automotive-fast-acting-chip-surface-mount-fuse-data-sheet.pdf Description: FUSE BOARD MNT 1.25A 63VDC 0603
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: UR
Current Rating (Amps): 1.25 A
Voltage Rating - DC: 63 V