Produkte > KEMET > CCR05CG181FRV
CCR05CG181FRV
CCR05CG181FRV Kemet
f3101_mil-prf-20.pdf
Hersteller: Kemet
Cap Ceramic 180pF 200V C0G 1% Radial 5.08mm (0.01%FR) 125°C Bulk
Produktbewertung abgeben
Technische Details CCR05CG181FRV Kemet
Description: CAP CER 180PF 200V C0G/NP0 RAD, Tolerance: ±1%, Lead Style: Formed Leads, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 200V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: High Reliability, Lead Spacing: 0.200" (5.08mm), Height - Seated (Max): 0.200" (5.08mm), Failure Rate: R (0.01%), Capacitance: 180 pF.
Weitere Produktangebote CCR05CG181FRV
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CCR05CG181FRV Hersteller : KYOCERA AVX Components ccr05-09.pdf Cap Ceramic 180pF 200V C0G 1% Radial 5.08mm (0.01%FR) 125°C Bag
Produkt ist nicht verfügbar
CCR05CG181FRV Hersteller : KEMET CCR05CG181FRV.pdf Description: CAP CER 180PF 200V C0G/NP0 RAD
Tolerance: ±1%
Lead Style: Formed Leads
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 200V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: High Reliability
Lead Spacing: 0.200" (5.08mm)
Height - Seated (Max): 0.200" (5.08mm)
Failure Rate: R (0.01%)
Capacitance: 180 pF