CCR06CG103FRV
CCR06CG103FRV KYOCERA AVX Components
ccr05-09.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 0.01uF 50V C0G 1% Radial 5.08mm (0.01%FR) 125°C Bag
Produktbewertung abgeben
Technische Details CCR06CG103FRV KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 10000PF 50V 1% RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±1%, Lead Style: Straight, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.290" L x 0.090" W (7.37mm x 2.29mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: High Reliability, Lead Spacing: 0.200" (5.08mm), Height - Seated (Max): 0.300" (7.62mm), Failure Rate: R (0.01%), Capacitance: 10000 pF.
Weitere Produktangebote CCR06CG103FRV
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CCR06CG103FRV CCR06CG103FRV Hersteller : KYOCERA AVX Components ccr05-09.pdf Cap Ceramic 0.01uF 50V C0G 1% Radial 5.08mm (0.01%FR) 125°C Bag
Produkt ist nicht verfügbar
CCR06CG103FRV CCR06CG103FRV Hersteller : Kemet f3101_mil-prf-20.pdf Cap Ceramic 0.01uF 50V C0G 1% Radial 5.08mm (0.01%FR) 125°C Bulk
CCR06CG103FRV CCR06CG103FRV Hersteller : KEMET C066G103F5G5CR.pdf Description: CAP CER 10000PF 50V 1% RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±1%
Lead Style: Straight
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.290" L x 0.090" W (7.37mm x 2.29mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: High Reliability
Lead Spacing: 0.200" (5.08mm)
Height - Seated (Max): 0.300" (7.62mm)
Failure Rate: R (0.01%)
Capacitance: 10000 pF
CCR06CG103FRV Hersteller : KYOCERA AVX C066G103F5G5CR.pdf Description: CAP CER RADIAL
Packaging: Bulk
CCR06CG103FRV CCR06CG103FRV Hersteller : KYOCERA AVX CCR05_09-3162673.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded .01UF 50V 1%