CCR06CG562JRV
CCR06CG562JRV KYOCERA AVX Components
ccr05-09.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 0.0056uF 50V C0G 5% Radial 5.08mm (0.01%FR) 125°C Bag
Produktbewertung abgeben
Technische Details CCR06CG562JRV KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 5600PF 50V C0G/NP0 RAD, Tolerance: ±5%, Lead Style: Straight, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.290" L x 0.090" W (7.37mm x 2.29mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: High Reliability, Lead Spacing: 0.200" (5.08mm), Height - Seated (Max): 0.300" (7.62mm), Failure Rate: R (0.01%), Capacitance: 5600 pF.
Weitere Produktangebote CCR06CG562JRV
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CCR06CG562JRV CCR06CG562JRV Hersteller : KYOCERA AVX Components ccr05-09.pdf Cap Ceramic 0.0056uF 50V C0G 5% Radial 5.08mm (0.01%FR) 125°C Bag
Produkt ist nicht verfügbar
CCR06CG562JRV Hersteller : KEMET CCR06CG562JRV.pdf Description: CAP CER 5600PF 50V C0G/NP0 RAD
Tolerance: ±5%
Lead Style: Straight
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.290" L x 0.090" W (7.37mm x 2.29mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: High Reliability
Lead Spacing: 0.200" (5.08mm)
Height - Seated (Max): 0.300" (7.62mm)
Failure Rate: R (0.01%)
Capacitance: 5600 pF