CCR08CG183JS KYOCERA AVX Components
ccr05-09.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 0.018uF 100V C0G 5% Radial 10.16mm (0.001%FR) 125°C Bag
Produktbewertung abgeben
Technische Details CCR08CG183JS KYOCERA AVX Components
Description: CCR RADIALS, Tolerance: ±5%, Lead Style: Straight, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 100V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.480" L x 0.240" W (12.19mm x 6.10mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: High Reliability, Lead Spacing: 0.400" (10.16mm), Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm), Failure Rate: S (0.001%), Capacitance: 0.018 µF.
Weitere Produktangebote CCR08CG183JS
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CCR08CG183JS Hersteller : KYOCERA AVX CCR05-09.pdf Description: CCR RADIALS
Tolerance: ±5%
Lead Style: Straight
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.480" L x 0.240" W (12.19mm x 6.10mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: High Reliability
Lead Spacing: 0.400" (10.16mm)
Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Failure Rate: S (0.001%)
Capacitance: 0.018 µF