CD16FD472JO3
CD16FD472JO3 Cornell Dubilier Knowles
CD-CDV16.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP MICA 4700PF 500V RAD
Tolerance: ±5%
Features: RF, High Q, Low Loss
Packaging: Bag
Package / Case: Radial
Size / Dimension: 0.492" L x 0.311" W (12.50mm x 7.90mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Lead Spacing: 0.559" (14.20mm)
Dielectric Material: Mica
Height - Seated (Max): 0.559" (14.20mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4700 pF
Voltage - Rated: 500 V
auf Bestellung 124 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CD16FD472JO3 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP MICA 4700PF 500V RAD, Tolerance: ±5%, Features: RF, High Q, Low Loss, Packaging: Bag, Package / Case: Radial, Size / Dimension: 0.492" L x 0.311" W (12.50mm x 7.90mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Lead Spacing: 0.559" (14.20mm), Dielectric Material: Mica, Height - Seated (Max): 0.559" (14.20mm), Part Status: Active, Capacitance: 4700 pF, Voltage - Rated: 500 V.