Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > CD74AC163M96
CD74AC163M96
CD74AC163M96 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fcd74ac163
Hersteller: Texas Instruments
Counter Single 4-Bit Sync Binary UP 16-Pin SOIC T/R
auf Bestellung 2500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 749
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CD74AC163M96 Texas Instruments
Description: IC BINARY COUNTER 4-BIT 16SOIC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Number of Elements: 1, Logic Type: Binary Counter, Reset: Synchronous, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Direction: Up, Trigger Type: Positive Edge, Timing: Synchronous, Supplier Device Package: 16-SOIC, Part Status: Active, Voltage - Supply: 1.5 V ~ 5.5 V, Count Rate: 90 MHz, Number of Bits per Element: 4.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CD74AC163M96 CD74AC163M96 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fcd74ac163 Counter Single 4-Bit Sync Binary UP 16-Pin SOIC T/R
auf Bestellung 2500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 749
CD74AC163M96 CD74AC163M96 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fcd74ac163 Description: IC BINARY COUNTER 4-BIT 16SOIC
Packaging: Bulk
Package / Case: 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Number of Elements: 1
Logic Type: Binary Counter
Reset: Synchronous
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Direction: Up
Trigger Type: Positive Edge
Timing: Synchronous
Supplier Device Package: 16-SOIC
Part Status: Active
Voltage - Supply: 1.5 V ~ 5.5 V
Count Rate: 90 MHz
Number of Bits per Element: 4
Mindestbestellmenge: 518
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Number of Elements: 1
Logic Type: Binary Counter
Reset: Synchronous
Direction: Up
Trigger Type: Positive Edge
Timing: Synchronous
Part Status: Active
Count Rate: 90 MHz
Number of Bits per Element: 4
Mindestbestellmenge: 14
CD74AC163M96 CD74AC163M96 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fcd74ac163 Counter ICs 4-Bit Synch Binary A 595-CD74AC163M
Mindestbestellmenge: 2
Packaging: Tape & Reel (TR)
Count Rate: 90 MHz