Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > CD74AC240M96
CD74AC240M96
CD74AC240M96 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fcd74act240
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC BUFFER INVERTING 5.5V 20-SOIC
Packaging: Bulk
Package / Case: 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Output Type: 3-State
Mounting Type: Surface Mount
Number of Elements: 2
Logic Type: Buffer, Inverting
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Supply: 1.5V ~ 5.5V
Number of Bits per Element: 4
Current - Output High, Low: 24mA, 24mA
Supplier Device Package: 20-SOIC
auf Bestellung 18000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 406
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CD74AC240M96 Texas Instruments
Description: IC BUFFER INVERTING 5.5V 20-SOIC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width), Output Type: 3-State, Mounting Type: Surface Mount, Number of Elements: 2, Logic Type: Buffer, Inverting, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Voltage - Supply: 1.5V ~ 5.5V, Number of Bits per Element: 4, Current - Output High, Low: 24mA, 24mA, Supplier Device Package: 20-SOIC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CD74AC240M96 CD74AC240M96 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fcd74act240 Buffers & Line Drivers Octal Inv Buff/ Line Drv W/3-St Otpt A 595-CD74AC240M
auf Bestellung 2824 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
CD74AC240M96 CD74AC240M96 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fcd74act240 Buffer/Line Driver 8-CH Inverting 3-ST CMOS 20-Pin SOIC T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
CD74AC240M96 CD74AC240M96 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fcd74act240 Description: IC BUFFER INVERTING 5.5V 20-SOIC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: 3-State
Mounting Type: Surface Mount
Number of Elements: 2
Logic Type: Buffer, Inverting
Voltage - Supply: 1.5V ~ 5.5V
Number of Bits per Element: 4
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Supply: 1.5V ~ 5.5V