Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > CD74AC253M96
CD74AC253M96
CD74AC253M96 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fcd74ac253
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC MULTIPLEXER 2 X 4:1 16-SOIC
Packaging: Bulk
Package / Case: 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Circuit: 2 x 4:1
Type: Multiplexer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Voltage - Supply: 1.5V ~ 5.5V
Independent Circuits: 1
Current - Output High, Low: 75mA, 75mA
Voltage Supply Source: Single Supply
Supplier Device Package: 16-SOIC
auf Bestellung 24000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 425
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CD74AC253M96 Texas Instruments
Description: IC MULTIPLEXER 2 X 4:1 16-SOIC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Circuit: 2 x 4:1, Type: Multiplexer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Voltage - Supply: 1.5V ~ 5.5V, Independent Circuits: 1, Current - Output High, Low: 75mA, 75mA, Voltage Supply Source: Single Supply, Supplier Device Package: 16-SOIC, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CD74AC253M96 CD74AC253M96 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fcd74ac253 Description: IC MULTIPLEXER 2 X 4:1 16-SOIC
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Circuit: 2 x 4:1
Type: Multiplexer
Voltage - Supply: 1.5V ~ 5.5V
Independent Circuits: 1
Part Status: Active
auf Bestellung 1561 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12
CD74AC253M96 CD74AC253M96 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fcd74ac253 Encoders, Decoders, Multiplexers & Demultiplexers Dual 4-Input Mltplxr With 3-State Output A 595-CD74AC253M
auf Bestellung 461 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
CD74AC253M96 CD74AC253M96 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fcd74ac253 Multiplexer 1-Element CMOS 3-ST 8-IN 16-Pin SOIC T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply: 1.5V ~ 5.5V