CD74ACT240E Texas Instruments
Produktbewertung abgeben
Technische Details CD74ACT240E Texas Instruments
Description: IC BUFFER INVERT 5.5V 20DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 20-DIP (0.300", 7.62mm), Output Type: 3-State, Mounting Type: Through Hole, Number of Elements: 2, Logic Type: Buffer, Inverting, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V, Number of Bits per Element: 4, Current - Output High, Low: 24mA, 24mA, Supplier Device Package: 20-PDIP.
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
CD74ACT240E | Hersteller : Texas Instruments |
Buffer/Line Driver 8-CH Inverting 3-ST CMOS 20-Pin PDIP Tube |
auf Bestellung 460 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
CD74ACT240E | Hersteller : Harris Corporation |
auf Bestellung 3320 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
auf Bestellung 520 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Description: IC BUFF INVERT 5.5V 20DIPPackaging: Tube Package / Case: 20-DIP (0.300", 7.62mm) Output Type: 3-State Mounting Type: Through Hole Number of Elements: 2 Logic Type: Buffer, Inverting Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA) Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V Number of Bits per Element: 4 Current - Output High, Low: 24mA, 24mA Supplier Device Package: 20-PDIP |