Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > CD74HC173PWR
CD74HC173PWR
CD74HC173PWR Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fcd74hc173
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC FF D-TYPE SGL 4-BIT 16-TSSOP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Output Type: Tri-State, Non-Inverted
Mounting Type: Surface Mount
Number of Elements: 1
Function: Master Reset
Type: D-Type
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TA)
Voltage - Supply: 2V ~ 6V
Current - Quiescent (Iq): 8 µA
Current - Output High, Low: 7.8mA, 7.8mA
Trigger Type: Positive Edge
Clock Frequency: 60 MHz
Input Capacitance: 10 pF
Supplier Device Package: 16-TSSOP
Max Propagation Delay @ V, Max CL: 34ns @ 6V, 50pF
Part Status: Active
Number of Bits per Element: 4
auf Bestellung 8000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CD74HC173PWR Texas Instruments
Description: IC FF D-TYPE SGL 4-BIT 16-TSSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width), Output Type: Tri-State, Non-Inverted, Mounting Type: Surface Mount, Number of Elements: 1, Function: Master Reset, Type: D-Type, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TA), Voltage - Supply: 2V ~ 6V, Current - Quiescent (Iq): 8 µA, Current - Output High, Low: 7.8mA, 7.8mA, Trigger Type: Positive Edge, Clock Frequency: 60 MHz, Input Capacitance: 10 pF, Supplier Device Package: 16-TSSOP, Max Propagation Delay @ V, Max CL: 34ns @ 6V, 50pF, Part Status: Active, Number of Bits per Element: 4.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CD74HC173PWR CD74HC173PWR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fcd74hc173 Description: IC FF D-TYPE SGL 4-BIT 16-TSSOP
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Number of Elements: 1
Function: Master Reset
Type: D-Type
Voltage - Supply: 2V ~ 6V
Current - Quiescent (Iq): 8 µA
Trigger Type: Positive Edge
Clock Frequency: 60 MHz
Input Capacitance: 10 pF
Part Status: Active
Number of Bits per Element: 4
auf Bestellung 8726 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 20
CD74HC173PWR CD74HC173PWR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fcd74hc173 Flip-Flops Tri-State Quad A 595 -CD74HC173PW A 595- A 595-CD74HC173PW
Mindestbestellmenge: 2
CD74HC173PWR CD74HC173PWR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fcd74hc173 Flip Flop D-Type Bus Interface Pos-Edge 3-ST 1-Element 16-Pin TSSOP T/R
Produkt ist nicht verfügbar