Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > CD74HC243M96G4
CD74HC243M96G4
CD74HC243M96G4 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fcd74hc243
Hersteller: Texas Instruments
Bus Transceivers High Speed CMOS Log Quad-Bus Transc
auf Bestellung 1531 Stücke:
Lieferzeit 308-312 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CD74HC243M96G4 Texas Instruments
Description: IC TXRX NON-INVERT 6V 14-SOIC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Output Type: 3-State, Mounting Type: Surface Mount, Number of Elements: 1, Logic Type: Transceiver, Non-Inverting, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TA), Voltage - Supply: 2V ~ 6V, Number of Bits per Element: 4, Current - Output High, Low: 7.8mA, 7.8mA, Supplier Device Package: 14-SOIC, Part Status: Discontinued at Digi-Key.
Weitere Produktangebote CD74HC243M96G4
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CD74HC243M96G4 CD74HC243M96G4 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fcd74hc243 Description: IC TXRX NON-INVERT 6V 14-SOIC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Type: 3-State
Mounting Type: Surface Mount
Number of Elements: 1
Logic Type: Transceiver, Non-Inverting
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TA)
Voltage - Supply: 2V ~ 6V
Number of Bits per Element: 4
Current - Output High, Low: 7.8mA, 7.8mA