Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > CD74HCT03M96
CD74HCT03M96
CD74HCT03M96 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fcd74hct03
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC GATE NAND 4CH 2-INP 14SOIC
Features: Open Drain
Packaging: Bulk
Package / Case: 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Logic Type: NAND Gate
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V
Current - Output High, Low: -, 4mA
Number of Inputs: 2
Supplier Device Package: 14-SOIC
Input Logic Level - High: 2V
Input Logic Level - Low: 0.8V
Max Propagation Delay @ V, Max CL: 24ns @ 4.5V, 50pF
Part Status: Active
Number of Circuits: 4
Current - Quiescent (Max): 2 µA
auf Bestellung 15500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1054
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CD74HCT03M96 Texas Instruments
Description: IC GATE NAND 4CH 2-INP 14SOIC, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Open Drain, Package / Case: 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Logic Type: NAND Gate, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V, Current - Output High, Low: -, 4mA, Number of Inputs: 2, Supplier Device Package: 14-SOIC, Input Logic Level - High: 2V, Input Logic Level - Low: 0.8V, Max Propagation Delay @ V, Max CL: 24ns @ 4.5V, 50pF, Part Status: Active, Number of Circuits: 4, Current - Quiescent (Max): 2 µA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CD74HCT03M96 CD74HCT03M96 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fcd74hct03 Logic Gates Quad 2-Input w/OD
auf Bestellung 5000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
CD74HCT03M96 CD74HCT03M96 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fcd74hct03 Description: IC GATE NAND 4CH 2-INP 14SOIC
Packaging: Cut Tape (CT)
Features: Open Drain
Mounting Type: Surface Mount
Logic Type: NAND Gate
Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V
Number of Inputs: 2
Input Logic Level - High: 2V
Input Logic Level - Low: 0.8V
Part Status: Active
Number of Circuits: 4
auf Bestellung 11 Stücke:
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V
Input Logic Level - High: 2V
Input Logic Level - Low: 0.8V