Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > CD74HCT153M96
CD74HCT153M96
CD74HCT153M96 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fcd74hc153
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC MULTIPLEXER 2 X 4:1 16-SOIC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Circuit: 2 x 4:1
Type: Multiplexer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V
Independent Circuits: 1
Current - Output High, Low: 4mA, 4mA
Voltage Supply Source: Single Supply
Supplier Device Package: 16-SOIC
Part Status: Active
auf Bestellung 2500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CD74HCT153M96 Texas Instruments
Description: IC MULTIPLEXER 2 X 4:1 16-SOIC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Circuit: 2 x 4:1, Type: Multiplexer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V, Independent Circuits: 1, Current - Output High, Low: 4mA, 4mA, Voltage Supply Source: Single Supply, Supplier Device Package: 16-SOIC, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CD74HCT153M96 CD74HCT153M96 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fcd74hc153 Multiplexer 1-Element Push-Pull 8-IN 16-Pin SOIC T/R
auf Bestellung 2500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1139
CD74HCT153M96 CD74HCT153M96 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fcd74hc153 Description: IC MULTIPLEXER 2 X 4:1 16-SOIC
Packaging: Bulk
Mounting Type: Surface Mount
Circuit: 2 x 4:1
Type: Multiplexer
Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V
Independent Circuits: 1
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 756
CD74HCT153M96 CD74HCT153M96 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fcd74hc153 Encoders, Decoders, Multiplexers & Demultiplexers Hi-Speed CMOS Logic Dual 4-Inpt Mltplxrs A 595-CD74HCT153M
Mindestbestellmenge: 4
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V
Mindestbestellmenge: 20
CD74HCT153M96 suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fcd74hc153
Produkt ist nicht verfügbar