Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > CD74HCT283M96G4
CD74HCT283M96G4
CD74HCT283M96G4 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fcd74hct283
Hersteller: Texas Instruments
Logic Adder & Subtractor Hi Spd CMOS Log 4B Binary Full Adder
auf Bestellung 2500 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details CD74HCT283M96G4 Texas Instruments
Description: IC BINARY FULL ADDER 4BIT 16SOIC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Number of Bits: 4, Logic Type: Binary Full Adder with Fast Carry, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Supply Voltage: 4.5V ~ 5.5V, Supplier Device Package: 16-SOIC, Part Status: Discontinued at Digi-Key.
Weitere Produktangebote CD74HCT283M96G4
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CD74HCT283M96G4 CD74HCT283M96G4 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fcd74hct283 Description: IC BINARY FULL ADDER 4BIT 16SOIC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Number of Bits: 4
Logic Type: Binary Full Adder with Fast Carry
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Supply Voltage: 4.5V ~ 5.5V