Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > CD74HCT390MT
CD74HCT390MT
CD74HCT390MT Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fcd74hc390
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC DECADE COUNTR DL 4BIT 16SOIC
Packaging: Bulk
Package / Case: 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Number of Elements: 2
Logic Type: Counter, Decade
Reset: Asynchronous
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Direction: Up
Trigger Type: Negative Edge
Supplier Device Package: 16-SOIC
Part Status: Active
Voltage - Supply: 4.5 V ~ 5.5 V
Count Rate: 27 MHz
Number of Bits per Element: 4
auf Bestellung 8500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 474
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CD74HCT390MT Texas Instruments
Description: IC DECADE COUNTR DL 4BIT 16SOIC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Number of Elements: 2, Logic Type: Counter, Decade, Reset: Asynchronous, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Direction: Up, Trigger Type: Negative Edge, Supplier Device Package: 16-SOIC, Part Status: Active, Voltage - Supply: 4.5 V ~ 5.5 V, Count Rate: 27 MHz, Number of Bits per Element: 4.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CD74HCT390MT CD74HCT390MT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fcd74hc390 Description: IC DECADE COUNTR DL 4BIT 16SOIC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Number of Elements: 2
Logic Type: Counter, Decade
Reset: Asynchronous
Direction: Up
Trigger Type: Negative Edge
Part Status: Active
Count Rate: 27 MHz
Number of Bits per Element: 4
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 250
Packaging: Cut Tape (CT)
Count Rate: 27 MHz
auf Bestellung 737 Stücke:
Mindestbestellmenge: 9
CD74HCT390MT CD74HCT390MT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fcd74hc390 Counter/Divider Dual 4-Bit Decade UP 16-Pin SOIC T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
CD74HCT390MT CD74HCT390MT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fcd74hc390 Counter ICs Hi-Spd CMOS Logic Dual Decade Rpl Cntr