Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > CD74HCT393M96
CD74HCT393M96
CD74HCT393M96 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fcd74hc393
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC BINARY COUNTR DL 4BIT 14SOIC
Packaging: Bulk
Package / Case: 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Number of Elements: 2
Logic Type: Binary Counter
Reset: Asynchronous
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Direction: Up
Trigger Type: Negative Edge
Supplier Device Package: 14-SOIC
Part Status: Active
Voltage - Supply: 4.5 V ~ 5.5 V
Count Rate: 27 MHz
Number of Bits per Element: 4
auf Bestellung 15800 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 736
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CD74HCT393M96 Texas Instruments
Description: IC BINARY COUNTR DL 4BIT 14SOIC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Number of Elements: 2, Logic Type: Binary Counter, Reset: Asynchronous, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Direction: Up, Trigger Type: Negative Edge, Supplier Device Package: 14-SOIC, Part Status: Active, Voltage - Supply: 4.5 V ~ 5.5 V, Count Rate: 27 MHz, Number of Bits per Element: 4.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CD74HCT393M96 CD74HCT393M96 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fcd74hc393 Description: IC BINARY COUNTR DL 4BIT 14SOIC
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Number of Elements: 2
Logic Type: Binary Counter
Reset: Asynchronous
Direction: Up
Trigger Type: Negative Edge
Part Status: Active
Count Rate: 27 MHz
Number of Bits per Element: 4
auf Bestellung 3947 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 17
CD74HCT393M96 CD74HCT393M96 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fcd74hc393 Counter ICs Dual 4-Stage Binary A 595-CD74HCT393M A 595-CD74HCT393M
Mindestbestellmenge: 3
CD74HCT393M96 CD74HCT393M96 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fcd74hc393 Counter/Divider Dual 4-Bit Binary UP 14-Pin SOIC T/R
auf Bestellung 227 Stücke:
auf Bestellung 227 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Count Rate: 27 MHz