Produkte > SAME SKY > CDM-13008
CDM-13008
CDM-13008 Same Sky
cdm_13008-3509046.pdf
Hersteller: Same Sky
Speakers & Transducers speaker, 13 mm round, 2.9 mm deep, mylar, Nd-Fe-B, 200 mW, 8 ohm, 1.1 kHz, solder pads
auf Bestellung 412 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CDM-13008 Same Sky
Description: SPEAKER 8OHM 200MW TOP PORT 87DB, Packaging: Tray, Size / Dimension: 0.512" Dia (13.00mm), Shape: Round, Type: General Purpose, Technology: Magnetic, Material - Cone: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Material - Magnet: Nd-Fe-B, Termination: Solder Pads, Frequency - Self Resonant: 1100Hz, Port Location: Top, Height - Seated (Max): 0.114" (2.90mm), Part Status: Active, Impedance: 8 Ohms, Power - Max: 500 mW, Power - Rated: 200 mW, Frequency Range: 880 Hz ~ 20 kHz, Efficiency - dBA: 87.00, Efficiency - Testing: 200mW/100mm, Efficiency - Type: Sound Pressure Level (SPL).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CDM-13008 CDM-13008 Hersteller : CUI Devices cdm_13008-1775873.pdf Speakers & Transducers speaker, 13 mm round, 2.9 mm deep, mylar, Nd-Fe-B, 200 mW, 8 ohm, 1.1 kHz, solder pads
auf Bestellung 417 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
CDM-13008 CDM-13008 Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) cdm-13008.pdf Description: SPEAKER 8OHM 200MW TOP PORT 87DB
Packaging: Tray
Size / Dimension: 0.512" Dia (13.00mm)
Shape: Round
Type: General Purpose
Technology: Magnetic
Material - Cone: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
Material - Magnet: Nd-Fe-B
Termination: Solder Pads
Frequency - Self Resonant: 1100Hz
Port Location: Top
Height - Seated (Max): 0.114" (2.90mm)
Part Status: Active
Impedance: 8 Ohms
Power - Max: 500 mW
Power - Rated: 200 mW
Frequency Range: 880 Hz ~ 20 kHz
Efficiency - dBA: 87.00
Efficiency - Testing: 200mW/100mm
Efficiency - Type: Sound Pressure Level (SPL)
auf Bestellung 846 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
CDM-13008 Hersteller : Same Sky cdm-13008.pdf Category: Speakers
Description: Loudspeaker; miniature; 200mW; 8Ω; Ø13x2.9mm; 20kHz; Ø: 13mm; PET
Colour: silver
Type of sound transducer: loudspeaker
Enclosure material: metal
Kind of loudspeaker: miniature
Operating temperature: -20...55°C
Mounting depth: 1.4mm
Panel cutout diameter: 9mm
Diameter: 13mm
Body dimensions: Ø13x2.9mm
Power: 0.2W
Maximum power: 0.5W
Impedance:
Sound level: 87dB
Resonant frequency: 880...1320Hz
Sound frequency: 20kHz