Produkte > CUI DEVICES > CDMG13008L-02
CDMG13008L-02
CDMG13008L-02 CUI Devices
cdmg13008l_02-1776046.pdf
Hersteller: CUI Devices
Speakers & Transducers Speakers
auf Bestellung 2529 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CDMG13008L-02 CUI Devices
Description: SPEAKER 8OHM 200MW TOP PORT 75DB, Packaging: Tray, Size / Dimension: 0.512" Dia (13.00mm), Shape: Round, Type: General Purpose, Technology: Magnetic, Material - Cone: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Material - Magnet: Nd-Fe-B, Termination: Solder Pads, Frequency - Self Resonant: 1050Hz, Port Location: Top, Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm), Part Status: Active, Impedance: 8 Ohms, Power - Max: 400 mW, Power - Rated: 200 mW, Frequency Range: 1.05 kHz ~ 20 kHz, Efficiency - dBA: 75.00, Efficiency - Testing: 1W/1M, Efficiency - Type: Sound Pressure Level (SPL).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CDMG13008L-02 CDMG13008L-02 Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) cdmg13008l-02.pdf Description: SPEAKER 8OHM 200MW TOP PORT 75DB
Packaging: Tray
Size / Dimension: 0.512" Dia (13.00mm)
Shape: Round
Type: General Purpose
Technology: Magnetic
Material - Cone: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
Material - Magnet: Nd-Fe-B
Termination: Solder Pads
Frequency - Self Resonant: 1050Hz
Port Location: Top
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Part Status: Active
Impedance: 8 Ohms
Power - Max: 400 mW
Power - Rated: 200 mW
Frequency Range: 1.05 kHz ~ 20 kHz
Efficiency - dBA: 75.00
Efficiency - Testing: 1W/1M
Efficiency - Type: Sound Pressure Level (SPL)
auf Bestellung 856 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
CDMG13008L-02 CDMG13008L-02 Hersteller : Same Sky cdmg13008l_02.pdf Speakers & Transducers Speakers
auf Bestellung 2459 Stücke:
tariffCode: 85318040
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
CDMG13008L-02 Hersteller : Same Sky cdmg13008l-02.pdf Category: Speakers
Description: Loudspeaker; miniature; 200mW; 8Ω; Ø13x2mm; 20kHz; Ø: 13mm; PET
Colour: translucent; white
Type of sound transducer: loudspeaker
Enclosure material: metal
Kind of loudspeaker: miniature
Operating temperature: -20...55°C
Mounting depth: 1mm
Panel cutout diameter: 9mm
Diameter: 13mm
Body dimensions: Ø13x2mm
Power: 0.2W
Maximum power: 400mW
Impedance:
Sound level: 86dB
Resonant frequency: 840...1260Hz
Sound frequency: 20kHz