CDR105NP-271MC
CDR105NP-271MC Sumida America Components Inc.
CDR105,105B.pdf
Hersteller: Sumida America Components Inc.
Description: FIXED IND 270UH 490MA 780MOHM SM
Tolerance: -15%, +20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.394" L x 0.362" W (10.00mm x 9.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR): 780mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 4.6MHz
Inductance Frequency - Test: 1 kHz
Height - Seated (Max): 0.217" (5.50mm)
Inductance: 270 µH
Current Rating (Amps): 490 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CDR105NP-271MC Sumida America Components Inc.
Description: FIXED IND 270UH 490MA 780MOHM SM, Tolerance: -15%, +20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.394" L x 0.362" W (10.00mm x 9.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, DC Resistance (DCR): 780mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 4.6MHz, Inductance Frequency - Test: 1 kHz, Height - Seated (Max): 0.217" (5.50mm), Inductance: 270 µH, Current Rating (Amps): 490 mA.
Weitere Produktangebote CDR105NP-271MC
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CDR105NP-271MC CDR105NP-271MC Hersteller : Sumida CDR105-523369.pdf Power Inductors - SMD 270uH 0.49A 0.78ohms