CDR105NP-390MC
CDR105NP-390MC Sumida America Components Inc.
CDR105,105B.pdf
Hersteller: Sumida America Components Inc.
Description: FIXED IND 39UH 1.28A 160MOHM SMD
Tolerance: -15%, +20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.394" L x 0.362" W (10.00mm x 9.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR): 160mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 15MHz
Inductance Frequency - Test: 2.52 MHz
Height - Seated (Max): 0.217" (5.50mm)
Inductance: 39 µH
Current Rating (Amps): 1.28 A