CDR125NP-121MC
CDR125NP-121MC Sumida America Components Inc.
CDR125.pdf
Hersteller: Sumida America Components Inc.
Description: FIXED IND 120UH 950MA 280MOHM SM
Tolerance: -15%, +20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.496" L x 0.457" W (12.60mm x 11.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR): 280mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 6.34MHz
Inductance Frequency - Test: 1 kHz
Height - Seated (Max): 0.232" (5.90mm)
Inductance: 120 µH
Current Rating (Amps): 950 mA