CDRH125NP-271MC
CDRH125NP-271MC Sumida America Components Inc.
CDRH125.pdf?t=1610493075
Hersteller: Sumida America Components Inc.
Description: FIXED IND 270UH 750MA 460MOHM SM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR): 460mOhm Max
Inductance Frequency - Test: 1 kHz
Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 270 µH
Current Rating (Amps): 750 mA