Produkte > SUMIDA CORPORATION > CDRH5D18BHPNP-4R2MC
CDRH5D18BHPNP-4R2MC
CDRH5D18BHPNP-4R2MC Sumida Corporation
99490523596783cdrh5d18bhp.pdf
Hersteller: Sumida Corporation
Inductor Power Shielded Drum Core 4.2uH 20% 100KHz Ferrite 1.8A 0.098Ohm DCR T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CDRH5D18BHPNP-4R2MC Sumida Corporation
Description: FIXED IND 4.2UH 1.8A 98 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, DC Resistance (DCR): 98mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 3.1A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm), Inductance: 4.2 µH, Current Rating (Amps): 1.8 A.
Weitere Produktangebote CDRH5D18BHPNP-4R2MC
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CDRH5D18BHPNP-4R2MC Hersteller : Sumida America Components Inc. CDRH5D18BHP.pdf Description: FIXED IND 4.2UH 1.8A 98 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 98mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 3.1A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Inductance: 4.2 µH
Current Rating (Amps): 1.8 A