CDRH5D28NP-820NC
CDRH5D28NP-820NC Sumida America Components Inc.
CDRH5D28.pdf
Hersteller: Sumida America Components Inc.
Description: FIXED IND 82UH 460MA 463MOHM SMD
Tolerance: ±30%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.224" L x 0.224" W (5.70mm x 5.70mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR): 463mOhm Max
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 82 µH
Current Rating (Amps): 460 mA