CDRH5D28RHPNP-330MC Sumida America Components Inc.
CDRH5D28RHP.pdf
Hersteller: Sumida America Components Inc.
Description: FIXED IND 33UH 900MA 314MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.236" L x 0.232" W (6.00mm x 5.90mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 314mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 1.35A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 33 µH
Current Rating (Amps): 900 mA