CDRH5D28RNP-120NC
CDRH5D28RNP-120NC Sumida America Components Inc.
CDRH5D28R.pdf
Hersteller: Sumida America Components Inc.
Description: FIXED IND 12UH 1.2A 71.6MOHM SMD
Tolerance: ±30%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.236" L x 0.232" W (6.00mm x 5.90mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR): 71.6mOhm Max
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Inductance: 12 µH
Current Rating (Amps): 1.2 A