Produkte > SUMIDA CORPORATION > CDRH8D43RT125NP-8R2NC
CDRH8D43RT125NP-8R2NC
CDRH8D43RT125NP-8R2NC Sumida Corporation
cdrh8d43rt125en.pdf
Hersteller: Sumida Corporation
Inductor Power Shielded Drum Core 8.2uH 30% 100KHz Ferrite 2.85A 0.0408Ohm DCR Automotive AEC-Q200 T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details CDRH8D43RT125NP-8R2NC Sumida Corporation
Description: FIXED IND 8.2UH 2.85A 40.8 MOHM, Tolerance: ±30%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.319" L x 0.315" W (8.10mm x 8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 40.8mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 4A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.177" (4.50mm), Part Status: Active, Inductance: 8.2 µH, Current Rating (Amps): 2.85 A.
Weitere Produktangebote CDRH8D43RT125NP-8R2NC
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CDRH8D43RT125NP-8R2NC CDRH8D43RT125NP-8R2NC Hersteller : Sumida America Components Inc. CDRH8D43RT125%20(en).pdf?t=1594929071 Description: FIXED IND 8.2UH 2.85A 40.8 MOHM
Tolerance: ±30%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.319" L x 0.315" W (8.10mm x 8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 40.8mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 4A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.177" (4.50mm)
Part Status: Active
Inductance: 8.2 µH
Current Rating (Amps): 2.85 A