Produkte > CUI DEVICES > CDS-3646-16-SP
CDS-3646-16-SP
CDS-3646-16-SP CUI Devices
cds-3646-16-sp.pdf
Hersteller: CUI Devices
Description: SPEAKER 16OHM 1W TOP PORT 91DB
Packaging: Box
Size / Dimension: 1.417" Dia (36.00mm)
Shape: Round
Type: General Purpose
Technology: Magnetic
Material - Cone: Polyethylene Naphthalate (PEN)
Material - Magnet: Nd-Fe-B
Termination: Solder Pads
Frequency - Self Resonant: 500Hz
Port Location: Top
Height - Seated (Max): 0.181" (4.60mm)
Part Status: Active
Impedance: 16 Ohms
Power - Max: 1.5 W
Power - Rated: 1 W
Frequency Range: 400 Hz ~ 20 kHz
Efficiency - dBA: 91.00
Efficiency - Testing: 100mW/100mm
Efficiency - Type: Sound Pressure Level (SPL)
auf Bestellung 927 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CDS-3646-16-SP CUI Devices
Description: SPEAKER 16OHM 1W TOP PORT 91DB, Packaging: Box, Size / Dimension: 1.417" Dia (36.00mm), Shape: Round, Type: General Purpose, Technology: Magnetic, Material - Cone: Polyethylene Naphthalate (PEN), Material - Magnet: Nd-Fe-B, Termination: Solder Pads, Frequency - Self Resonant: 500Hz, Port Location: Top, Height - Seated (Max): 0.181" (4.60mm), Part Status: Active, Impedance: 16 Ohms, Power - Max: 1.5 W, Power - Rated: 1 W, Frequency Range: 400 Hz ~ 20 kHz, Efficiency - dBA: 91.00, Efficiency - Testing: 100mW/100mm, Efficiency - Type: Sound Pressure Level (SPL).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CDS-3646-16-SP CDS-3646-16-SP Hersteller : CUI Devices cds_3646_16_sp-2887498.pdf Speakers & Transducers 36 mm, Round Frame, 1 W, 16 Ohm, Neodymium Magnet, PEN Cone, Speaker
auf Bestellung 623 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
CDS-3646-16-SP CDS-3646-16-SP Hersteller : Same Sky cds_3646_16_sp.pdf Speakers & Transducers 36 mm, Round Frame, 1 W, 16 Ohm, Neodymium Magnet, PEN Cone, Speaker