Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > CDV16FF122JO3F
CDV16FF122JO3F
CDV16FF122JO3F Cornell Dubilier - CDE
CD-CDV16.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Mica Capacitors 1200pF 1kV 5%
auf Bestellung 140 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details CDV16FF122JO3F Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP MICA 1200PF 5% 1KV RADIAL, Tolerance: ±5%, Features: RF, High Q, Low Loss, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Size / Dimension: 0.461" L x 0.173" W (11.70mm x 4.40mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Lead Spacing: 0.232" (5.90mm), Dielectric Material: Mica, Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm), Capacitance: 1200 pF, Voltage - Rated: 1 kV.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CDV16FF122JO3F CDV16FF122JO3F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CD-CDV16.pdf Description: CAP MICA 1200PF 5% 1KV RADIAL
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Size / Dimension: 0.461" L x 0.173" W (11.70mm x 4.40mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Lead Spacing: 0.232" (5.90mm)
Dielectric Material: Mica
Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Capacitance: 1200 pF
Voltage - Rated: 1 kV