Produkte > CUI DEVICES > CES-2704-088L050A
CES-2704-088L050A
CES-2704-088L050A CUI Devices
ces_2704_088l050-1776986.pdf
Hersteller: CUI Devices
Speakers & Transducers speaker, 27mm round, 4.9mm deep, mylar, Nd-Fe-B, w/case, .8W, 8?, 850Hz, 50mm Leaded w/ Conn
auf Bestellung 323 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details CES-2704-088L050A CUI Devices
Description: SPEAKER 8OHM 800MW TOP PORT 90DB, Packaging: Tray, Size / Dimension: 1.063" Dia (27.00mm), Shape: Round, Type: General Purpose, Enclosure Included, Technology: Magnetic, Material - Cone: Polyetheretherketone (PEEK), Material - Magnet: Nd-Fe-B, Termination: Wire Leads with Connector, Frequency - Self Resonant: 850Hz, Port Location: Top, Height - Seated (Max): 0.193" (4.90mm), Part Status: Active, Impedance: 8 Ohms, Power - Max: 1 W, Power - Rated: 800 mW, Frequency Range: 500 Hz ~ 20 kHz, Efficiency - dBA: 90.00, Efficiency - Testing: 800mW/100mm, Efficiency - Type: Sound Pressure Level (SPL).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CES-2704-088L050A CES-2704-088L050A Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) ces-2704-088l050.pdf Description: SPEAKER 8OHM 800MW TOP PORT 90DB
Packaging: Tray
Size / Dimension: 1.063" Dia (27.00mm)
Shape: Round
Type: General Purpose, Enclosure Included
Technology: Magnetic
Material - Cone: Polyetheretherketone (PEEK)
Material - Magnet: Nd-Fe-B
Termination: Wire Leads with Connector
Frequency - Self Resonant: 850Hz
Port Location: Top
Height - Seated (Max): 0.193" (4.90mm)
Part Status: Active
Impedance: 8 Ohms
Power - Max: 1 W
Power - Rated: 800 mW
Frequency Range: 500 Hz ~ 20 kHz
Efficiency - dBA: 90.00
Efficiency - Testing: 800mW/100mm