Produkte > CUI DEVICES > CFM-4020BF-075-306-20
CFM-4020BF-075-306-20
CFM-4020BF-075-306-20 CUI Devices
Hersteller: CUI Devices
Description: FAN AXIAL 40X20MM BALL 5VDC WIRE
Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Packaging: Box
Voltage - Rated: 5VDC
Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 7500 RPM
Air Flow: 9.4 CFM (0.263m³/min)
Width: 20.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 3 Wire Leads
Approval Agency: CE, cURus, TUV
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 30.6dB(A)
Static Pressure: 0.250 in H2O (62.3 Pa)
Power (Watts): 1.8 W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CFM-4020BF-075-306-20 CUI Devices
Description: FAN AXIAL 40X20MM BALL 5VDC WIRE, Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach), Packaging: Box, Voltage - Rated: 5VDC, Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 7500 RPM, Air Flow: 9.4 CFM (0.263m³/min), Width: 20.00mm, Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 3 Wire Leads, Approval Agency: CE, cURus, TUV, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 30.6dB(A), Static Pressure: 0.250 in H2O (62.3 Pa), Power (Watts): 1.8 W.
Weitere Produktangebote CFM-4020BF-075-306-20
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CFM-4020BF-075-306-20 CFM-4020BF-075-306-20 Hersteller : Same Sky cfm_40bf.pdf DC Fans dc axial fan, 40 mm square, 20 mm, 5 Vdc, ball, 7500 RPM, 9.38 CFM, TS