Produkte > SAME SKY (FORMERLY CUI DEVICES) > CFM-4020BF-295-342-20
CFM-4020BF-295-342-20
CFM-4020BF-295-342-20 Same Sky (Formerly CUI Devices)
cfm-40bf.pdf
Hersteller: Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: FAN AXIAL 40X20MM 24VDC WIRE
Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Packaging: Box
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 9500 RPM
Air Flow: 11.9 CFM (0.333m³/min)
Width: 20.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 3 Wire Leads
Approval Agency: CE, cURus, TUV
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 34.2dB(A)
Static Pressure: 0.410 in H2O (102.1 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 2.88 W
auf Bestellung 141 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CFM-4020BF-295-342-20 Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: FAN AXIAL 40X20MM 24VDC WIRE, Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach), Packaging: Box, Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 9500 RPM, Air Flow: 11.9 CFM (0.333m³/min), Width: 20.00mm, Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 3 Wire Leads, Approval Agency: CE, cURus, TUV, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 34.2dB(A), Static Pressure: 0.410 in H2O (102.1 Pa), Part Status: Active, Power (Watts): 2.88 W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CFM-4020BF-295-342-20 CFM-4020BF-295-342-20 Hersteller : Same Sky cfm_40bf.pdf DC Fans dc axial fan, 40 mm square, 20 mm, 24 Vdc, ball, 9500 RPM, 11.88 CFM, TS
auf Bestellung 299 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
CFM-4020BF-295-342-20 CFM-4020BF-295-342-20 Hersteller : CUI DEVICES cfm-40bf.pdf DC Fan Axial Ball Bearing 24V 21.6V to 26.4V 11.88CFM 34.2dB 40 X 40 X 20mm Tachometer Box
auf Bestellung 148 Stücke:
Mindestbestellmenge: 8