Produkte > CUI DEVICES > CFM-4020BG-1100-389-20
CFM-4020BG-1100-389-20
CFM-4020BG-1100-389-20 CUI Devices
cfm-40bg.pdf
Hersteller: CUI Devices
Description: FAN AXIAL 40X20MM 12VDC WIRE
Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Packaging: Box
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 10000 RPM
Air Flow: 11.8 CFM (0.330m³/min)
Width: 20.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 3 Wire Leads
Approval Agency: CE, cURus, TUV
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 38.9dB(A)
Static Pressure: 0.400 in H2O (99.6 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 2.4 W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CFM-4020BG-1100-389-20 CUI Devices
Description: FAN AXIAL 40X20MM 12VDC WIRE, Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach), Packaging: Box, Voltage - Rated: 12VDC, Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 10000 RPM, Air Flow: 11.8 CFM (0.330m³/min), Width: 20.00mm, Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 3 Wire Leads, Approval Agency: CE, cURus, TUV, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 38.9dB(A), Static Pressure: 0.400 in H2O (99.6 Pa), Part Status: Active, Power (Watts): 2.4 W.
Weitere Produktangebote CFM-4020BG-1100-389-20
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CFM-4020BG-1100-389-20 CFM-4020BG-1100-389-20 Hersteller : Same Sky cfm_40bg-3508769.pdf DC Fans dc axial fan, 40 mm square, 20 mm, 12 Vdc, ball, 10000 RPM, 11.77 CFM, TS