Produkte > SAME SKY > CFM-4020BG-1140-462-20
CFM-4020BG-1140-462-20
CFM-4020BG-1140-462-20 Same Sky
cfm-40bg.pdf
Hersteller: Same Sky
DC Fans dc axial fan, 40 mm square, 20 mm, 12 Vdc, ball, 14000 RPM, 16.48 CFM, TS
auf Bestellung 122 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CFM-4020BG-1140-462-20 Same Sky
Description: FAN AXIAL 40X20MM 12VDC WIRE, Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach), Packaging: Box, Voltage - Rated: 12VDC, Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 14000 RPM, Air Flow: 17.5 CFM (0.490m³/min), Width: 20.00mm, Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 3 Wire Leads, Approval Agency: CE, cURus, TUV, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 46.2dB(A), Static Pressure: 0.890 in H2O (221.7 Pa), Part Status: Active, Power (Watts): 6 W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CFM-4020BG-1140-462-20 CFM-4020BG-1140-462-20 Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) cfm-40bg.pdf Description: FAN AXIAL 40X20MM 12VDC WIRE
Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Packaging: Box
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 14000 RPM
Air Flow: 17.5 CFM (0.490m³/min)
Width: 20.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 3 Wire Leads
Approval Agency: CE, cURus, TUV
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 46.2dB(A)
Static Pressure: 0.890 in H2O (221.7 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 6 W
auf Bestellung 299 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
CFM-4020BG-1140-462-20 CFM-4020BG-1140-462-20 Hersteller : CUI DEVICES cfm-40bg.pdf DC Fan Axial Ball Bearing 12V 10.8V to 13.2V 17.52CFM 46.2dB 40 X 40 X 20mm Tachometer Box
auf Bestellung 100 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5