Produkte > CUI DEVICES > CFM-4020CF-255-212-20
CFM-4020CF-255-212-20
CFM-4020CF-255-212-20 CUI Devices
cfm-40cf.pdf
Hersteller: CUI Devices
Description: FAN AXIAL 40X20MM 24VDC WIRE
Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Packaging: Box
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H
Bearing Type: omniCOOL™ Magnetic Sleeve
RPM: 5500 RPM
Air Flow: 6.9 CFM (0.193m³/min)
Width: 20.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 21.2dB(A)
Static Pressure: 0.140 in H2O (34.9 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 1.2 W
auf Bestellung 120 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CFM-4020CF-255-212-20 CUI Devices
Description: FAN AXIAL 40X20MM 24VDC WIRE, Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach), Packaging: Box, Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H, Bearing Type: omniCOOL™ Magnetic Sleeve, RPM: 5500 RPM, Air Flow: 6.9 CFM (0.193m³/min), Width: 20.00mm, Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 3 Wire Leads, Approval Agency: CE, cURus, TUV, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 21.2dB(A), Static Pressure: 0.140 in H2O (34.9 Pa), Part Status: Active, Power (Watts): 1.2 W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CFM-4020CF-255-212-20 CFM-4020CF-255-212-20 Hersteller : Same Sky cfm-40cf.pdf DC Fans dc axial fan, 40 mm square, 20 mm, 24 Vdc, omniCOOL, 5500 RPM, 6.88 CFM, TS