Produkte > SAME SKY (FORMERLY CUI DEVICES) > CFM-4020V-170-255-20
CFM-4020V-170-255-20
CFM-4020V-170-255-20 Same Sky (Formerly CUI Devices)
cfm-40v.pdf
Hersteller: Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: FAN AXIAL 40X20MM 12VDC WIRE
Packaging: Tray
Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H
Bearing Type: omniCOOL™ Magnetic Sleeve
RPM: 7000 RPM
Air Flow: 8.9 CFM (0.249m³/min)
Width: 20.00mm
Weight: 0.064 lb (29.03 g)
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 25.5dB(A)
Static Pressure: 0.220 in H2O (54.8 Pa)
Power (Watts): 810 mW
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CFM-4020V-170-255-20 Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: FAN AXIAL 40X20MM 12VDC WIRE, Packaging: Tray, Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach), Voltage - Rated: 12VDC, Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H, Bearing Type: omniCOOL™ Magnetic Sleeve, RPM: 7000 RPM, Air Flow: 8.9 CFM (0.249m³/min), Width: 20.00mm, Weight: 0.064 lb (29.03 g), Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 3 Wire Leads, Approval Agency: CE, cURus, TUV, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 25.5dB(A), Static Pressure: 0.220 in H2O (54.8 Pa), Power (Watts): 810 mW.
Weitere Produktangebote CFM-4020V-170-255-20
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CFM-4020V-170-255-20 CFM-4020V-170-255-20 Hersteller : Same Sky cfm_40v.pdf DC Fans 12Vdc 0.7W 8.9CFM DC Axial 40x20mm TS