Produkte > SAME SKY (FORMERLY CUI DEVICES) > CFM-4020V-280-275-20
CFM-4020V-280-275-20
CFM-4020V-280-275-20 Same Sky (Formerly CUI Devices)
cfm-40v.pdf
Hersteller: Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: FAN AXIAL 40X20MM 24VDC WIRE
Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Packaging: Tray
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H
Bearing Type: omniCOOL™ Magnetic Sleeve
RPM: 8000 RPM
Air Flow: 10.8 CFM (0.302m³/min)
Width: 20.00mm
Weight: 0.064 lb (29.03 g)
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 3 Wire Leads
Approval Agency: CE, cURus, TUV
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 27.5dB(A)
Static Pressure: 0.290 in H2O (72.2 Pa)
Power (Watts): 1.08 W
auf Bestellung 235 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CFM-4020V-280-275-20 Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: FAN AXIAL 40X20MM 24VDC WIRE, Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach), Packaging: Tray, Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H, Bearing Type: omniCOOL™ Magnetic Sleeve, RPM: 8000 RPM, Air Flow: 10.8 CFM (0.302m³/min), Width: 20.00mm, Weight: 0.064 lb (29.03 g), Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 3 Wire Leads, Approval Agency: CE, cURus, TUV, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 27.5dB(A), Static Pressure: 0.290 in H2O (72.2 Pa), Power (Watts): 1.08 W.
Weitere Produktangebote CFM-4020V-280-275-20
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CFM-4020V-280-275-20 CFM-4020V-280-275-20 Hersteller : CUI Devices cfm_40v-1776277.pdf DC Fans 24Vdc 0.94W 10.8CFM DC Axial 40x20mm TS
Produkt ist nicht verfügbar
CFM-4020V-280-275-20 CFM-4020V-280-275-20 Hersteller : Same Sky cfm_40v.pdf DC Fans 24Vdc 0.94W 10.8CFM DC Axial 40x20mm TS