Produkte > CUI DEVICES > CFM-6020B-140-320-20
CFM-6020B-140-320-20
CFM-6020B-140-320-20 CUI Devices
cfm-60b.pdf
Hersteller: CUI Devices
Description: FAN AXIAL 60X20MM 12VDC WIRE
Packaging: Box
Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 4000 RPM
Air Flow: 15.2 CFM (0.426m³/min)
Width: 20.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 32.0dB(A)
Static Pressure: 0.120 in H2O (29.9 Pa)
Power (Watts): 1.44 W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CFM-6020B-140-320-20 CUI Devices
Description: FAN AXIAL 60X20MM 12VDC WIRE, Packaging: Box, Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach), Voltage - Rated: 12VDC, Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 4000 RPM, Air Flow: 15.2 CFM (0.426m³/min), Width: 20.00mm, Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 3 Wire Leads, Approval Agency: CE, cURus, TUV, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 32.0dB(A), Static Pressure: 0.120 in H2O (29.9 Pa), Power (Watts): 1.44 W.