Produkte > CUI DEVICES > CFM-6020C-250-368-20
CFM-6020C-250-368-20
CFM-6020C-250-368-20 CUI Devices
cfm-60c.pdf
Hersteller: CUI Devices
Description: DC AXIAL FAN, 60 MM SQUARE, 20 M
Packaging: Box
Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H
Bearing Type: omniCOOL™ Magnetic Sleeve
RPM: 5000 RPM
Air Flow: 25.0 CFM (0.700m³/min)
Width: 20.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 32.9dB(A)
Static Pressure: 0.230 in H2O (57.3 Pa)
Power (Watts): 2.4 W
auf Bestellung 224 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CFM-6020C-250-368-20 CUI Devices
Description: DC AXIAL FAN, 60 MM SQUARE, 20 M, Packaging: Box, Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach), Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H, Bearing Type: omniCOOL™ Magnetic Sleeve, RPM: 5000 RPM, Air Flow: 25.0 CFM (0.700m³/min), Width: 20.00mm, Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 3 Wire Leads, Approval Agency: CE, cURus, TUV, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 32.9dB(A), Static Pressure: 0.230 in H2O (57.3 Pa), Power (Watts): 2.4 W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CFM-6020C-250-368-20 CFM-6020C-250-368-20 Hersteller : Same Sky cfm_60c.pdf DC Fans dc axial fan, 60 mm square, 20 mm, 24 Vdc, omniCOOL, 5000 RPM, 19.05 CFM, TS